Стояли холодні грудневі дні. Наближався кінець першого півріччя, і моя педагогічна практика в одній з шкіл нашого міста підходила до кінця. Мої муки в ці півтора місяці описувати не буду, скажу лише, що навіть спочатку здавалися симпатичними одінадцатіклассніци стали мені навіть трохи противні. Крім наближалась свободи мене тішило й те, що кінець півріччя обіцяв дати мені можливість маленької помсти тим малолітнім недоумкам, які не давали мені спокійного життя всю практику.
     Отже, йшов останній день здачі заборгованостей і виправлення піврічних оцінок. За цей день я порядком попсував кров всім, хто не сприймав мене всерйоз, взяв пару могорич і послав кілька напівбожевільних матусь приходили просити за своїх відморожених чад, загалом, плідно попрацював і порядком запарився. Я вже відправив додому останніх учнів і сидів у кабінеті закінчуючи оформлення журналу, коли в кабінет постукали, піднявши очі я побачив у дверях одну з учениць, класу в якому я працював.
     - Здрастуйте Валерій Костянтинович - промовила вона.
     - Ну здрастуй - відповів я.
     - З чим прийшла.
     Дівчина, яку я до цього бачив усього кілька разів, і те мигцем, пройшла в кабінет і відразу стала, виправдовуючись просити мене не ставити їй двійку у півріччі. Коли я сказав, що вже пізно, вона стала просити мене увійти до її положення і зробити виняток. Казала, що в неї  проблеми голі тьоті в сім'ї і, що якщо вона принесе двійку, її жорстоко покарають. Вона говорила так переконливо і жалібно, що я відірвався від журналу й подивився на неї, з метою оцінити, чи не бреше вона. Те, що я побачив, було для мене досить дивно, в декількох сантиметрах від мене стояла висока струнка дівчина з приголомшливо виразними зеленими очима і акуратними рисами обличчя, її чорні, як смола, довге волосся спадало на маленькі плічки і далі на груди, яку рельєфно облягала біла в'язана кофтинка, було видно, що вона єдина, що знаходиться між тілом і цими приголомшливими волоссям. Ця не надто довга кофта